KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY
TELEFON:
267 750 311
MOBIL:
605 264 460
KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY
TELEFON:
267 750 311
MOBIL:
605 264 460
Ouška... čistit, nebo ne?
Většinou mají “samočistící schopnost”. To znamená, že je v podstatě nikdy nemusíte čistit a samy se udrží čisté a bez zdravotních problémů.
Nicméně mohou nastat situace, kdy se o ně budete muset postarat a pravidelně je čistit. Ať už to bude dočištění uší po zánětu nebo svrabu, nebo u pejska, u kterého se tvoří přirozeně větší množství ušního mazu.
Větší pravděpodobnost problémů v podobě zánětu je u psů s převislýma ušima, u psů s dlouhou srstí, u kterých výrazně roste srst i v zevním zvukovodu, psů, kteří často plavou a do uší se jim dostává voda,... U kočiček, zejména těch, které žijí venku, zase můžeme čekat problémy s ušním svrabem.
Zvířata s jakýmkoliv ušním onemocněním projevují obvykle příznaky diskomfortu (škrábání ucha, třepání hlavou, tření ucha o podložku,...), případně i bolesti. Takovéto problémy už sami nevyřešíte a je třeba ošetření na klinice. Zde se do oušek podíváme, zjistíme pravou příčinu a najdeme nejlepší možné řešení.
Jak na čištění?
Na trhu existuje množství speciálních čističů na uši. Mají schopnost rozpustit maz a ten se poté snadněji uvolní z uší. Do zvukovodu nalijeme dostatečné množství čističe, promneme u báze ucha (“pročvachtáme”) a uvolněné viditelné nečistoty vytřeme např. papírovým kapesníčkem. Nepoužíváme vatové tyčinky, nečistoty se jimi jen více zatlačí dolů do zvukovodu. Zbytek čističe i s nečistotami zvíře samo vytřepe.
Frekvence čištění se řídí tím, kolik se vytvoří mazu a ulpí nečistot. Pokud je po otření kapesníček čistý, můžete frekvenci snížit, pokud se uvolňuje velké množství nečistot, je třeba frekvenci zvýšit.
Jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme, problémy s oušky Vám pomůžeme vyřešit.