KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY
TELEFON:
267 750 311
MOBIL:
605 264 460
KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY
TELEFON:
267 750 311
MOBIL:
605 264 460
Fixace zvířat
Při návštěvě veteriny obvykle budete muset při ošetření Vaše zvířátko podržet. Aby práce byla co nejpříjemnější a nejméně stresující pro všechny zúčastněné, nafotili jsme pro Vás několik snímků, které Vám napoví, jak pacienta fixovat.
Tato fixace je víceméně univerzální. U velkých psů ji lze aplikovat také na zemi. Je vhodná pro:
- očkování, aplikaci léčiv (obvykle prováděno do zadní části těla)
- celkové vyšetření (poslech srdce, kontrolu očí, uší, pokud si pejsek stoupne, pak také pro měření teploty, prohmatání břicha,...)
- odběr krve (v této pozici z pravé přední nohy), případně zavedení intravenózní kanyly
- stříhání drápků
Zde je modifikace předešlé situace, jen je při ní více fixována hlava pacienta. Lze ji využít (u velkých psů i na zemi) stejně jako předchozí, zvýšenou fixací hlavy usnadňuje zejména:
- vyšetření a toaletu uší
- vyšetření očí
Takto s výhodou fixujeme větší psy, jejichž vyšetření obvykle probíhá na zemi. Vhodné je použití také pro nervózní jedince, neboť veterinárního lékaře při vyšetření nemají v zorném poli. Použitelné je zejména pro:
- očkování, aplikaci léčiv
- u klidnějších jedinců, po zafixování hlavy, i pro odběr krve, případně zavedení intravenózní kanyly
Pro ultrazvukové vyšetření dutiny břišní fixujeme zvíře na zádech. Alternativou je také klidné stání na všech čtyřech nohách.
Fixace zvířete pro RTG vyšetření v poloze na boku. Vždy by mělo ležet zády k majiteli a majitel fixuje hlavně nohy, které jsou blíže podložce (tak zvíře nemůže vstát). Předloktím ruky u hlavy pacienta tlačíme jeho krk směrem dolů.
Byť jsme při focení využili psího figuranta, obdobně lze fixovat i kočičky.
Uvedené obrázky berte jen jako možnost a radu. Fantazii se meze nekladou a v rámci vyšetření jistě přijdeme na kompromis, který bude vyhovovat všem zúčastněným a hlavně Vašim mazlíkům.